eLearning

یکی از مسائل مهم مربوط به کودکان، آموزش است؛ موضوعی که همیشه دغدغه سیستم آموزشی دولتی و نهادهای آموزشی خصوصی در سرتاسر دنیا بوده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد زیرساخت‌های آنلاین، بستر نوین و مناسبی برای گسترش آموزش فراهم شده است. یکی از قابلیت‌های پلتفرم‌ آموزش ویدیویی، همین است. خیلی از دروس و موضوعات علمی را می‌توان به‌صورت آنلاین به کودکان آموزش داد، بدون اینکه نیازی به حضور آنها در مکان یا زمان خاصی باشد. این پلتفرم‌ها قابلیت تعامل بین شاگرد و معلم و نیز بین خود دانش‌آموزان را دارند.

آموزش آنلاین

مزیت‌های پلتفرم آموزش ویدیویی

آموزش‌ آنلاین مزیت‌های فراوانی دارد که ازجمله آنها می توان به گسترده شدن آموزش‌های باکیفیت برای کودکان اشاره کرد. آموزش یک درس یا موضوع می‌تواند توسط طیف گسترده‌ای از کودکان در سرتاسر ایران و دنیا را به بهترین شکل و کیفیت پوشش دهد. سرعت بالای گسترش آموزش از دیگر مزیت‌های آموزش با پلتفرم آموزش ویدیویی است. دسترسی آسان از دیگر ویژگی‌ مهم این نوع آموزش است که پلتفرم موجود می‌تواند برای کاربران فراهم کند. منطعف بودن ساعات برگزاری کلاس‌های آنلاین و نیز نامحدود بودن تعداد شرکت‌ کننده‌ها در این دوره‌های آموزشی از دیگر مزیت‌های استفاده از پلتفرم آموزش ویدیویی است.

برندسازی با محتوای آموزشی در پلتفرم ویدیویی برای مخاطبان

شما با تولید محتوای آموزشی و قرار دادن آن روی پلتفرم ویدیویی می‌توانید برای آموزش‌های خود برندسازی کنید. همچنین می‌توانید با واترمارک کردن ویدیوها با لوگوی خود به همه مخاطبان نشان دهید که مالک حقیقی و حقوقی ویدیوها هستید. محتوای آموزشی شما می‌تواند در برنامه‌ها و دستگاه‌های مختلف نشان داده شود. سیستم‌عامل‌های مختلف مانند اندروید، ios، ویندوز و لینوکس همگی قابلیت اجرای برنامه‌های آموزشی پلتفرم ویدیویی را دارند. همچنین هر دانش‌آموزی با توجه به امکانات خود می‌تواند وارد پلتفرم شده و از آموزش‌های موجود استفاده کند. موبایل، تبلت، کامپیوتر و تلویزیون‌های هوشمند، همگی می‌توانند پلتفرم آموزش ویدیویی را اجرا کنند. همین امر می‌تواند باعث گسترش برند تولیدکننده محتوا می‌شود.

متمرکز شدن آموزش ها بر اساس تقاضای دانش‌آموزان

می‌توان محتواهای آموزشی را دسته‌بندی و هرکدام را با عنوان خود در سیستم بارگذاری کرد یا زمان آموزش را برای آنها تعیین کرد.همچنین می‌توان آموزش‌ها را بر اساس فصل یا دوره در نظر گرفت. در این سیستم به‌سادگی می توان با توجه به نیاز دانش‌آموزان و همچنین توانایی‌های معلم، آموزش‌ها را دسته‌بندی کرد. امکان سفارشی‌سازی در این بخش به معلم‌ها امکانات بی‌نظیری برای نحوه ارائه دروس خود می‌دهد.

آموزش متمرکز

قابلیت برگزاری دوره‌های آنلاین

شاید یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های پلتفرم ویدیویی، امکان برگزاری کلاس به‌صورت آنلاین باشد. معلم می‌تواند رودررو با اعضای کلاس دروس را ارائه دهد و به‌شکل آنلاین به سؤالات آن‌ها پاسخ دهد. دانش‌آموزان هم بدون ایجاد مزاحمت و به‌راحتی می‌توانند سؤالات خود را در سیستم تایپ کنند یا به‌صورت صوتی بپرسند تا همه اعضای کلاس و معلم آن را ببینند. همچنین معلم می‌تواند فایل‌های آموزشی را به‌صورت آنلاین با آن‌ها به اشتراک بگذارد.

مدل های مختلف کسب درآمد از آموزش با پلتفرم ویدیویی

راه‌های زیادی برای کسب درآمد از تولید محتوای آموزشی وجود دارد که خیلی ساده می‌توانید یکی از این مدل‌ها را انتخاب کنید. قابلیت سفارشی‌سازی این امکان را به شما می‌دهد. شما می‌توانید برای آموزش‌های خود حق اشتراک ماهیانه، فصلی یا سالیانه در نظر بگیرید یا این‌که هزینه هر دوره را به‌صورت جداگانه دریافت کنید. همه موارد مربوط به نحوه فروش و پرداخت هزینه‌ها به‌طور کامل در اختیار شما خواهد بود.

تنوع بالای ابزارهای مدیریتی در پلتفرم آموزش ویدیویی

کاربران برای بالا بردن سطح کیفی آموزش‌های خود می‌توانند این پلتفرم را با انواع سیستم‌های مدیریت آموزش دیگر ادغام کنند. به این شکل پلتفرم به نیازها و خواسته‌های شما نزدیک‌تر می‌شود.

پشتیبانی و امنیت عالی از پلتفرم ویدیویی برای کاربران

همه محتواهای آموزشی شما در این پلتفرم از امنیت بالایی برخوردارند. هیچ‌کسی بدون اجازه و اطلاع شما نمی‌تواند از ویدیوها استفاده کند. همچنین می‌توان امکان اسکرین‌رکورد را از کاربران سلب کرد. با گذاشتن واترمارک بر روی ویدیوها هم می‌توانید برند خود را نشان دهید و جلوی سوءاستفاده را بگیرید. وجود تیم پشتیبانی قوی می‌تواند به‌سرعت به همه نیازهای امنیتی و پشتیبانی شما پاسخ دهد.

لینک کوتاه این مطلب: https://muvi.ir/mv245

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *